סדנאות תנועה

"תכונת הגוף היא מעוררת פעולה, והפעולה רגש, והרגש מחשבה. אלמלא ירד הגוף בנטייתו המוסרית, מצד הסיבות של חטא הקדום, היו ההפעלות הללו הולכות ישר, ופולחן הטבע, הנובע מתכונת הגוף, היה עולה ישר למכון עבודת ד' קדושה." (שמונה קבצים ב, קנג)

 ככל שעוברים השנים לשיבת עמינו לארצו, מתעוררים עוד ועוד דרישות תובעניות להעמיק את המפגש בין כל כוחות החיים שבקרבנו. בשנים האחרונות אנחנו רואים פריחה מחודשת של עולם היצירה היהודי בתחומי מוסיקה, התיאטרון והציור, אולם מקומו של הגוף נפקד. הגוף, כמשכנו של הנפש והנשמה, מחייב התייחסות זהירה, עדינה וכנה כדי למזגו כחלק אינטגראלי בעולמנו הרוחני.

 

אנסמבל כעת, המורכב מבוגרי בית הספר "כל עצמותי תאמרנה", חקר בשנים האחרונות את שפתו של הגוף וממשקו עם הנפש, תוך שימוש בכלים תנועתיים מקצועיים, ומתוך אמונה כי הממשק בין הגוף ונפש זוקק להופיע בשיא יפעתו.


אנו מציעים מספר תוכניות לימוד:

    יום עיון​​​​

תכנית זו מבוססת על מפגש חד-פעמי ואינטנסיבי, בין מנחי הסדנה לתלמידים. התכנית כוללת לימוד מעמיק מתוך המקורות היהודיים, בנושא הגוף, תביעותיו, עומקיו וחלקו בעולמנו הדתי-רוחני. כמו כן נקיים סדנת תנועה החוקרת נושאים בוערים כמו יחסיי עוצמה ועדינות, קשב לקבוצה ומרחבים אישיים, וננסה לפתוח פתח להעצים את עולמם החוויתי של המשתתפים. במהלך היום יתקיים דיון פתוח עם התלמידים על תהיותיהם ומקומם האישי כלפי הגוף והנפש.

    סדנה ארבע-מפגשית​​​​

התכנית כוללת מספר מפגשים מצומצם שאמור לפתוח לתלמידים "כניסה" ראשונית לתוך עולם התנועה והגוף. המפגשים יעסקו בנושא ספציפי כך שהתלמידים יוכלו לחוות תהליך ברור וממוקד שיוטמע בקירבם. הנושאים השונים יקבעו מראש עם מזמין הסדנה, תוך ניסיון לאתר נקודות כח וחולשה המיוחדים לאותה קבוצה.

 

 

    תכנית שנתית או חד-סמסטריאלת

תכנית מלאה לשם יצירת מפגש עמוק ותהליכי עם התנועה, הגוף והנפש. במהלך השנה נעסוק ביכולת האיזון האישית, בהקשר האישי והקבוצתי, בקרקוע ובפריחה, בעידון ובהקשבה, ביכולות הזרימה והפנייה. תהליך של שנה מאפשר "עיכול" משמעותי של הנושאים וחלחולם לתוך נימי חייהם האישיים והקבוצתיים. המפגשים יכללו גם דפי מקורות לעיון כדי לברר את עולמם הגופני-נפשי, גם מתוך קומה שכלית, ולתת מרחב לאותם סוגיות יסוד שצפות תוך כדי העבודה הגופנית.

אנסמבל כעת  מורכב מאנשים בעלי עבר והווה ישיבתי/תורני, עם מחוייבות ברורה למרחב ההלכתי-דתי, המתעסקים בתחום החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. הם ,כאמור, בוגרי ביה"ס "כל עצמותי תאמרנה" לתיאטרון-מחול לגברים, המעבירים סדנאות ומופיעים במספר רחב של מוסדות חינוך ותרבות חילוניים ודתיים.

להלן רשימה של המוסדות איתם עבדנו ועובדים:
ישיבת ההסדר עתניאל, "לפני ולפנים"- מכללת הרצוג, "בית מדרש להתחדשות"- "מקור חיים", בית מדרש חברותא - האוניברסיטה העברית, מכינה קדם צבאית בית גוברין "תוכנית בוגרים", בית מדרש הקיבוץ העירוני בגילה, מקד"צ "חמדת", מקד"צ "בית רימון", בית מדרש לגבריות של הרב דב ברקוביץ, מלכישוע, בית חינוך עיוורים בירושלים, בית זוסמן לחרשים וליקויי שמיעה, ישיבה התיכונית "מקור חיים",  ישיבה התיכונית "נווה-שמואל", "חוט המשולש", גני ממ"ד של עיריית ירושלים, קייטנות ביה"ס "אופק" לילדים מחוננים בי-ם, ישיבת מעלה גלבוע, קהילת יקר, קהילת ידידיה, היישוב בת עין, היישוב תקוע, ישיבת שיח, ישיבת הזורעים, בית אבי חי, מרכז סוזן דלל, עונת התרבות הירושלמית, ז'ראר בכר, מרכז מחול שלם, בית ש"י עגנון, מכללת אורות ישראל, ישיבת בר אילן, מפעל הפיס, מכללת אורות, ועוד.

 

 

לפרטים נוספים: אייל עוגן 0526071051  eyal@othermove.com